Historia parafii

Dnia 27 czerwca 2004r. na portalu Gazeta.pl Lublin pojawiła się wzmianka o utworzeniu parafii w Jakubowicach Konińskich następującej treści:

Mieszkańcy Jakubowic Konińskich, Jakubowic Konińskich Kolonii i części miejscowości Smugi należą do nowej parafii pod wezwaniem św. Siostry Faustyny.
Została ona wyłączona z terenu parafii św. Jana Chrzciciela w Dysie. Proboszczem został 38-letni ks. Janusz Latoch, od 1998 r. pracujący na tym stanowisku w parafii Chmiel koło Jabłonny.

– Decyzja o utworzeniu parafii zapadła m.in. ze względu na rozrastający się w tym kierunku Lublin. Warunki do pracy duszpasterskiej będą dobre, bo stoi tam już kaplica – mówi ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik prasowy abp. Życińskiego.

Wprowadzenie relikwii św. s. Faustyny KowalskiejZ kolei na łamach Dziennika Wschodniego z dnia 31 października 2005 pojawiła się informacja o sprowadzeniu do naszego kościoła parafialnego relikwii św. s. Faustyny Kowalskiej.