Ogłoszenia (28 marca)

Ograniczenia ze względu na pandemię

Jeżeli warunki pogodowe pozwolą, zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach na zewnątrz kościoła, Będą przygotowane ławki. Na zewnątrz nie obowiązuje nas limit obecności, tylko zachowanie dystansu oraz noszenie maseczek.

Wielki Tydzień i Triduum Paschalne

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, którego szczytem jest Święte Triduum Paschalne.

Wielki Czwartek

W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o 18:00.

Wielki Piątek

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa o 17:30. Nabożeństwo Wielkiego Piątku o 18:00.

W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

Wielka Sobota

Wielka Sobota to czas ciszy, oczekiwania i czuwania.

Poświęcenie pokarmów oraz wody od 8:30 do 11:00, co pół godziny. Pokarmy będą święcone zarówno w kościele, jak i przy chodniku na zewnątrz kościoła. Aby poświęcić wodę, należy umieścić pojemniczek z wodą w koszyczku razem z pokarmami. Podczas poświęcenia pokarmów będą zbierane ofiary na tacę, przeznaczone na wsparcie funkcjonowania parafii.

Msza Święta Wigilii Paschalnej wieczorem o 19:00.

Niedziela Wielkanocna

Msza Święta rezurekcyjna o 7:00 (z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, ale bez procesji).

Pozostałe Msze Święte o 9:30, 11:00 i 12:30. Nie ma Mszy Świętej wieczornej.

Poniedziałek Wielkanocny

Msze Święte w porządku niedzielnym o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00.